32.768kHz XO CMOS Crystal Oscillator KC2520B32K7680CM2ESH
Angel Technology Electronics Co
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Kyocera International Inc. Electronic Components
Model Number : KC2520B32K7680CM2ESH
Certification : ISO9001, ISO14001,RoHS
Place of Origin : JAPAN
MOQ : 10pcs
Price : Contact us
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 50000PCS
Delivery Time : 1-10DAYS
Packaging Details : REEL
SubCategory : Crystals, Oscillators, Resonators Crystals
Production name : 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 5.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Description : XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Nominal frequency : 32.768 kHz
Series : XO
Frequency Stability : ±25ppm
Load Capacitance : 140µA
Mounting Type : Surface mounting
Package / Case : SMD4
Category : Electronic Components
Stock : In Stock
Contact Now
Electronic components KC2520B32K7680CM2ESH 32.768 kHz XO Standard CMOS Oscillator 1.6V ~ 5.5V Standby (Power Down) 4-SMD Crystal Oscillator
Product Description
Category
Crystals, Oscillators, Resonators
Oscillators
Mfr
Kyocera International Inc. Electronic Components
Series
KC2520B
Package
Tape & Reel (TR)
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
32.768 kHz
Function
Standby (Power Down)
Output
CMOS
Voltage - Supply
1.6V ~ 5.5V
Frequency Stability
±25ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
140µA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Related products :
  • 32.768kHz XO CMOS Crystal Oscillator KC2520B32K7680CM2ESH32.768kHz XO CMOS Crystal Oscillator KC2520B32K7680CM2ESH
  • Feature
    ●Resistance welded type crystal units
    ●Higher frequency available and lower equivalent series resistance
    ● RoHS Compliant / Pb Free
Product Tags:
KC2520B32K7680CM2ESH
XO CMOS Crystal Oscillator
32.768kHz CMOS Crystal Oscillator
Quality 32.768kHz XO CMOS Crystal Oscillator KC2520B32K7680CM2ESH for sale
32.768kHz XO CMOS Crystal Oscillator KC2520B32K7680CM2ESH Images